• -15%
Rewers monety 2 euro 2021 Ludy ugrofińskie
Awers monety 2 euro 2021 Ludy ugrofińskie

2 euro 2021 Ludy ugrofińskie

W 2021 roku Estonia wyemitowała monety euro w tematyce ludów ugrofińskich. Są to populacje posługujące się językami ugrofińskimi z rodziny języków uralskich. Zaliczają się do nich również mieszkańcy Estonii w liczbie 1 100 000 czyli większość w tym kraju. Autorami grafiki na awersie są Al Paldrok i Madis Põldsaar. Motywem są myśliwskie rysunki z epoki kamienia. Na dole napis tematyczny, u góry nazwa emitenta i rok wydania.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
EE2_2021km97
Ostatnie sztuki w magazynie
17,85 zł 21,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Ludy ugrofińskie

Języki ugrofińskie są grupą wszystkich języków z rodziny języków uralskich z wyjątkiem języków samojedzkich. Jego dawniej powszechnie akceptowana przynależność, jako podrodziny uralskiej opiera się na kryteriach sformułowanych w XIX wieku i jest krytykowana przez niektórych współczesnych językoznawców, takich jak Tapani Salminen i Ante Aikio, jako niedokładny i wprowadzający w błąd.

Trzy najpowszechniej używane języki uralskie to węgierski, fiński i estoński, Termin ugrofiński, który pierwotnie odnosił się do całej rodziny, jest czasem używany jako synonim terminu uralski. Badania nad rodziną języków ugrofińskich doprowadziła do powstania hipotezy, że starożytne ludy przed-ugrofińskie były spokrewnione etnicznie i że odnosi się to również do ludzi współczesnych. Oparto ją na założeniu, że dziedziczność można prześledzić poprzez pokrewieństwo językowe.

Rozmieszczenie Ugrofinów w Europie i Azji

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km97
Kraj
Estonia
Rok wydania
2021
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Litewska, Wilno, Litwa
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2021-06-16
Data ostatniej emisji
2021-06-16
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.