• -12%
Awers monety 2 euro 2020 Setna rocznica urodzin Väinö Linna
Rewers monety 2 euro 2020 Setna rocznica urodzin Väinö Linna

2 euro 2020 Setna rocznica urodzin Väinö Linna

Väinö Linna był jednym z najbardziej znaczących pisarzy XX wieku w Finlandii. Dlatego w setną rocznicę jego urodzin fińska mennica wyemitowała monety z jego podobizną. Z lewej jego imię i nazwisko, pod wizerunkiem rok emisji 2020, znak mennicy i kod kraju "FI".

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FI2_2020km296
Dostępny
36,96 zł 42,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 35,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Setna rocznica urodzin Väinö Linna

Väinö Linna urodził się 20 grudnia 1920 roku w Urjala położonej w południowo-zachodniej części Finlandii, należącej do regionu Pirkanmaa. Zainteresowanie Linny literaturą zaczęło się wcześnie. Jako dziecko uwielbiał powieści przygodowe, które wypożyczał z lokalnej biblioteki. Jego wykształcenie ograniczało się jednak tylko do sześciu lat w szkole publicznej, którą ukończył w połowie lat 30. XX wieku. Pracował jako drwal i pomocnik rolny.

W 1940 roku został wcielony do wojska. Walczył na froncie wschodnim podczas II Wojny Światowej. Oprócz tego, że był dowódcą jednostki, pisał notatki i obserwacje na temat doświadczeń własnych i jego kompanów. Już w tym momencie wiedział, że pisanie jest jego pasją.

Dwie pierwsze powieści Linny sprzedawały się słabo. Pisał także poezję, ale również bez większych sukcesów. Dopiero po wydaniu Nieznanego żołnierza w 1964 roku zyskał sławę. Książka szybko stała się bestsellerem, sprzedając 175 000 egzemplarzy w ciągu zaledwie sześciu miesięcy, co było świetnym wynikiem na ówczesne realia. Opinia publiczna przyjęła dzieło bardzo dobrze, czego nie można było powiedzieć o części krytyków literackich. Tworzył jednak dalej i to z dużymi sukcesami. Otrzymał honorowy tytuł akademicki w 1980 roku, mimo że nie miał wyższego wykształcenia

Väinö Linna

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km296
Kraj
Finlandia
Rok wydania
2020
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Fińska, Vantaa, Finlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020-11-16
Data ostatniej emisji
2020-11-16
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.