• -15%
Rewers monety 2 euro 2016 Setna rocznica urodzin Georga Henrika von Wright
Awers monety 2 euro 2016 Setna rocznica urodzin Georga Henrika von Wright

2 euro 2016 Setna rocznica urodzin Georga Henrika von Wright

Georg Henrik von Wright był fińskim filozofem oraz specjalistą z zakresu logiki. Z okazji 100 rocznicy jego urodzin w fińskiej mennicy wybito monety okolicznościowe o nominale 2 euro. Na ich rewersie widnieje dorycka kolumna z gałązką dębu. Od lewej w dół półkoliście imię i nazwisko Georg'a, U góry od lewej kod państwa, znak mennicy i rok emisji 2016.

FI2_2016km287
Obecnie brak na stanie
17,85 zł 21,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu


Setna rocznica urodzin Georga Henrika von Wright

Georg Henrik von Wright urodził się 14 czerwca 1916 roku w Helsinkach w Finlandii. Był jednym z najwybitniejszych europejskich filozofów XX wieku. Najpierw studiował w mieście rodzinnym gdzie jego głównymi inspiracjami byli wiedeńscy pozytywiści logiczni, Wittgenstein, Jacob Burkhardt i Oswald Spengler. W 1938 kontynuował studia w Cambridge, gdzie przebywał Wittgenstein. Jego rozprawa doktorska została opublikowana w 1941 roku jako The Problem of Induction (Problem indukcji).

Kolejnym etapem w jego życiu były stanowiska profesorskie w Helsinkach, Cambridge i Cornell. W latach czterdziestych von Wright i Wittgenstein stali się bliskimi przyjaciółmi i stale korespondowali, a w 1948 roku von Wright przejął obowiązki Wittgensteina w Cambridge. Po śmierci Wittgensteina w 1951 roku von Wright odegrał kluczową rolę w gromadzeniu i upublicznianiu nieznanych wcześniej prac Wittgensteina. Później sam napisał książkę o swoim przyjacielu i mentorze.

Wright odegrał kluczową rolę w rozwoju logiki deontycznej, nakreślając logiczne relacje między twierdzeniami normatywnymi lub moralnymi. W jego pracach powracającym tematem były różnice między wyjaśnieniem naukowym, a wyjaśnianiem intencjonalnym ludzkiego zachowania oraz między naukami przyrodniczymi, a naukami społecznymi. Von Wright zmarł w Helsinkach 16 czerwca 2003 roku.

Georg Henrik von Wright

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km287
Kraj
Finlandia
Rok wydania
2016
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Fińska, Vantaa, Finlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2016-10-17
Data ostatniej emisji
2016-10-17
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.