• -12%
Rewers monety 2 euro 2014 Setna rocznica urodzin Ilmari Tapiovaara
Awers monety 2 euro 2014 Setna rocznica urodzin Ilmari Tapiovaara

2 euro 2014 Setna rocznica urodzin Ilmari Tapiovaara

Ilmari Tapiovaara był fińskim projektantem. Jest znany ze swoich świetnych projektów mebli i tekstyliów. W setną rocznicę jego urodzin fińska mennica wyemitowała monety 2 euro. Na awersie w okręgu widać imię, nazwisko i lata życia mężczyzny, kawałek krzesła i symbole emitenta. Autorem projektu jest Harri Koskinen.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FI2_2014km212
Dostępny
25,08 zł 28,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 23,70 zł

Wyświetl historię cen produktu

Setna rocznica urodzin Ilmari Tapiovaara

Yrjö Ilmari Tapiovaara urodził się 7 września 1914 roku. Był fińskim projektantem znanym przede wszystkim z tworzenia mebli i tekstyliów. Był jednym z najwybitniejszych architektów wnętrz i projektantów swojej epoki. Często mówi się, że uchwycił istotę fińskiej tożsamości, tworząc dziesiątki kultowych obiektów, które są popularne do dziś.

W 1937 ukończył studia z architektury wnętrz, a rok później pracował dla Asko Oy, wówczas jednego z największych, fińskich producentów mebli. Silny wpływ na jego twórczość miał Alvar Aalto. Ilmari podczas II wojny światowej projektował ziemianki i meble polowe dla armii fińskiej, co było trudnym zadaniem biorąc pod uwagę, że można było używać tylko dostępnego drewna i prostych narzędzi. O gwoździach i śrubach można było pomarzyć. Projekty mebli oparte na jego szkicach były produkowane do XXI wieku.

Był niesamowicie wszechstronny - tworzył wszystko o mu przyszło na myśl. Od drewnianych rzeźb po plakaty filmowe i grafiki. Od pieców po sauny, sztućce czy nawet przenośny grill. Zawsze szukał nowych rozwiązań ulepszających przedmioty codziennego użytku.

Ilmari Tapiovaara

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km212
Kraj
Finlandia
Rok wydania
2014
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Fińska, Vantaa, Finlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2014-11-10
Data ostatniej emisji
2014-11-10
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.