• -12%
Awers monety 2 euro 2012 150 rocznica urodzin Helene Schjerfbeck
Rewers monety 2 euro 2012 150 rocznica urodzin Helene Schjerfbeck

2 euro 2012 150 rocznica urodzin Helene Schjerfbeck

Helene Schjerfbeck była fińską malarką. Zajmowała się przede wszystkim naturalizmem. Awers monety 2 euro upamiętniającej jej 150 rocznicę urodzin zaprojektowała Erja Tielinen. Widać na nim twarz artystki, jej imię i nazwisko, lata życia i symbole emitenta.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FI2_2012km182
Dostępny
25,08 zł 28,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 23,70 zł

Wyświetl historię cen produktu

150 rocznica urodzin Helene Schjerfbeck

Helene Sofia Schjerfbeck urodziła się 10 lipca 1862 roku w Helsinkach. Jej rodzicami byli Svante Schjerfbeck (kierownik biura) i Olga Johanna (z domu Printz). Wykazywała talent już w młodym wieku, a w 1873 roku, gdy miała jedenaście lat, została zapisana do Szkoły Rysunku Fińskiego Towarzystwa Artystycznego.

Edukację kontynuowała u Westermarcka w prywatnej akademii prowadzonej przez Adolfa von Beckera i mogła korzystać z pracowni rysunku Uniwersytetu w Helsinkach. Tam sam Becker nauczył ją francuskich technik malarstwa olejnego. W 1879 roku, w wieku 17 lat, Schjerfbeck zdobyła trzecią nagrodę w konkursie organizowanym przez Fińskie Towarzystwo Artystyczne, a w 1880 roku jej prace były pokazywane na dorocznej wystawie tej organizacji.

Malarka znana jest z realistycznych prac i autoportretów, a także z pejzaży i martwych natur. Przez całe jej długie życie jej twórczość zmieniała się, zaczynając od francuskiego realizmu i malarstwa plenerowego. Stopniowo ewoluowała w kierunku portretów i malarstwa martwej natury. Na początku swojej kariery często malowała obrazy historyczne. Urodziny Schjerbecka, 10 lipca, to fińskie święto sztuki malarskiej. 

Helene Schjerfbeck

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km182
Kraj
Finlandia
Rok wydania
2012
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Fińska, Vantaa, Finlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
2 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2012-10-05
Data ostatniej emisji
2012-10-05
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.