• -12%
Rewers monety 2 euro 2019 Asteriks
Awers monety 2 euro 2019 Asteriks

2 euro 2019 Asteriks

Francuska moneta okolicznościowa o nominale 2 euro wyemitowana z okazji 60-lecia komiksu René Goscinnego „Asteriks”. Na awersie widać profil postaci rysunkowego bohatera. Zostały wydane również wersje kart z jego kolegą Obeliksem i jego psem Idefiksem.

FR2_2019km2560
Obecnie brak na stanie
74,80 zł 85,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 85,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Asteriks

„Asterix” (The Adventures of Asterix) w Polsce znany jako „Asteriks”, to francuski komiks z serii o galijskich wojownikach, którzy przede wszystkim ucztują na zmianę z walkami z rzymskimi wojownikami z czasów Juliusza Cezara. Zawsze mają nad nimi przewagę, gdyż ich druid Panoramiks zna przepis na tajemniczy napój, dający nadludzką siłą. Jedna z postaci, Obeliks – przyjaciel Asteriksa, wpadł do kociołka z naparem gdy był dzieckiem i jego siła zawsze jest na niesamowitym poziomie. 

Seria po raz pierwszy ukazała się we francusko-belgijskim magazynie komiksowym „Pilote” 29 października 1959 roku. Została napisana przez René Goscinny'ego i zilustrowana przez Alberta Uderzo. Po śmierci artystów pracę nad komiksem kontynuowali inni. Ostatnie wydanie ukazało się w październiku 2021 roku, za sprawą Jean’a-Yves’a Ferri’ego (scenariusz) i Didier’a Conrad’a (grafika).

Powstała ogromna ilość komiksów, opowiadań, książek, animacji i filmów o przygodach sympatycznych Galów. W wielu z nich podróżują do obcych krajów, podczas gdy inne rozgrywają się w ich wiosce i jej okolicach. Przez większą część historii (tomy od 4 do 29) akcja rozgrywała się w Galii i za granicą naprzemiennie - z tomami parzystymi z akcją za granicą i nieparzystymi dziejąca się w Galii. Seria „Asteriks” jest jednym z najpopularniejszych komiksów francusko-belgijskich na świecie, a do 2009 roku została przetłumaczona na 111 języków i dialektów.

Logo komiksu "Asteriks"

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km2560
Kraj
Francja
Rok wydania
2019
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
310 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2019-06-07
Data ostatniej emisji
2019-06-07
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.