• -12%
Rewers monety 2 euro 2017 Setna rocznica śmierci Auguste Rodin
Awers monety 2 euro 2017 Setna rocznica śmierci Auguste Rodin

2 euro 2017 Setna rocznica śmierci Auguste Rodin

Auguste Rodin był francuskim rzeźbiarzem i projektantem. W setną rocznicę jego śmierci wyemitowana została okolicznościowa moneta o nominale 2 euro. Na projekcie awersu widać profil artysty oraz jego najsłynniejszą rzeźbę - "Myśliciela".

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FR2_2017km2362
Dostępny
18,48 zł 21,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Setna rocznica śmierci Auguste Rodin

François-Auguste-René Rodin urodził się 12 listopada 1840 roku. Był francuskim artystą powszechnie uważanym za twórcę nowoczesnej rzeźby. Posiadał wyjątkową zdolność modelowania w glinie. Znany jest z takich rzeźb jak „Myśliciel”, „Pomnik Balzaka”, „Pocałunek”, „Mieszczanie z Calais” i „Bramy piekielne”. Był w dużej mierze samoukiem, zaczął rysować w wieku 10 lat. Między 14 a 17 rokiem życia uczęszczał do Petite École - szkoły specjalizującej się w sztuce i matematyce, gdzie uczył się rysunku i malarstwa.

„Myśliciel” to rzeźba z brązu zwykle umieszczana na kamiennym cokole. Praca przedstawia nagą męską postać o heroicznym wyglądzie, siedzącą na skale. Pochyla się, z prawym łokciem opartym na lewym udzie, podtrzymując podbródek wierzchem prawej dłoni. Poza ma przedstawiać głęboką kompletacje postaci, a posąg jest często używany jako reprezentujący filozofię. Istnieje również 27 innych znanych pełnowymiarowych odlewów, w których figura ma około 185 cm wysokości, chociaż nie wszystkie zostały wykonane za życia Rodina i pod jego nadzorem. Istnieją różne wersje ze względu na materiał wykonania np. kilka w gipsie.

Myśliciel

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km2362
Kraj
Francja
Rok wydania
2017
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
10 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2017-02-21
Data ostatniej emisji
2017-02-21
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.