• -15%
Awers monety 2 euro 2017 25 rocznica badań nad rakiem piersi
Rewers monety 2 euro 2017 25 rocznica badań nad rakiem piersi

2 euro 2017 25 rocznica badań nad rakiem piersi

Rak piersi to choroba dotykająca bardzo wiele kobiet. Jednak dzięki badaniom nad jej przyczynami i możliwościami leczenia wiele kobiet udaje się wyleczyć, przedłużyć im życie lub zwiększyć jego komfort. Aby przypomnieć o profilaktyce oraz upamiętnić pracę naukowców i  lekarzy w 2007 roku wyemitowana została okolicznościowa moneta o nominale 2 euro we Francji. Na awersie widać tors kobiety zasłaniającej pierś ręką. 

FR2_2017km2363
Obecnie brak na stanie
17,85 zł 21,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu


25 rocznica badań nad rakiem piersi

Rak piersi to choroba dotykająca wiele kobiet. Może wystąpić u mężczyzn, jednak jest to zjawisko bardzo rzadkie, poniżej 1% zachorowalności. Ryzyko zapadnięcia na nią zwiększa się, gdy w rodzinie występowały już jej przypadki. Oznaki raka piersi mogą obejmować guzek w piersi, zmianę kształtu piersi, wgłębienie w skórze, płyn wydobywający się z brodawki sutkowej, czerwoną lub łuszczącą się plamę na skórze lub po prostu ból w piersiach. Należy pamiętać o tym, jak ważne jest samobadanie. Wykonując je często, zwiększa się szansa na wczesne wykrycie nieprawidłowości. U osób u których rak jest zaawansowany, może wystąpić ból kości, obrzęk węzłów chłonnych, duszności lub zmiana kolorytu skóry.

Czynnikami zwiększającymi ryzyko rozwoju raka piersi obejmuje bycie kobietą, otyłość, brak aktywności fizycznej, alkoholizm, terapie hormonalne w okresie menopauzy, narażenie na silne promieniowanie jonizujące, wczesny wiek wystąpienia pierwszej miesiączki, podeszły wiek, wcześniejsza historia raka piersi i występowanie go w rodzinie. Około 5–10% przypadków jest wynikiem predyspozycji genetycznych odziedziczonych po rodzicach

W Polsce badaniem przesiewowym dostępnym za darmo od 50 roku życia jest mammografia. Zaleca się wykonywanie jej co 2 lata. W przypadku występowania tej choroby wcześniej lub po jej przebyciu, czas zmniejsza się do roku. Dla młodszych kobiet zalecane jest wykonywanie USG. Wynika to z tego, że w zależności od wieku, tkanki w piersiach zazwyczaj się różnią.

Różowa wstążka oznaczająca walkę z rakiem piersi

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km2363
Kraj
Francja
Rok wydania
2017
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
10 010 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2017-09-28
Data ostatniej emisji
2017-09-28
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.