• -12%
2 euro 2013 150 rocznica urodzin...
2 euro 2013 150 rocznica urodzin...

2 euro 2013 150 rocznica urodzin Pierre'a de Coubertin

Pierre de Coubertin był francuskim nauczycielem, historykiem i baronem. Przypisuje mu się stworzenie inicjatywy nowożytnych igrzysk olimpijskich. Na awersie monety mu poświęconej umieszczono jego wizerunek, a naokoło małe postacie uprawiające olimpijskie dyscypliny sportowe.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FR2_2013km2102
Dostępny
31,68 zł 36,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 30,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

150 rocznica urodzin Pierre'a de Coubertin

Charles Pierre de Frédy, Baron de Coubertin urodził się 1 stycznia 1863 roku w Paryżu w rodzinie arystokratycznej. W październiku 1874 roku rodzice zapisali go do nowej jezuickiej szkoły o nazwie Externat de la rue de Vienne. Coubertin przebywał tam pod opieką jezuickiego księdza, bo jego rodzice mieli nadzieję, że to zaszczepi w nim solidne podwaliny moralne i religijne. Był jednym z trzech najlepszych uczniów w swojej klasie.

Jako arystokrata Coubertin miał do wyboru wiele ścieżek kariery, w tym znaczące pozycje w wojsku lub polityce. Zamiast tego wybrał jednak karierę intelektualisty studiując, a później pisząc na szeroki zakres tematów, w tym edukacji, historii, literatury i socjologii. Jego badania koncentrowały się w szczególności na wychowaniu fizycznym i roli sportu w szkolnictwie. W 1883 po raz pierwszy odwiedził Anglię i studiował tam program wychowania fizycznego wprowadzony pod kierunkiem Thomasa Arnolda w Szkole Rugby. Coubertin przypisywał tym metodom doprowadzenie do ekspansji brytyjskiej potęgi w XIX wieku i opowiadał się za ich stosowaniem we francuskich instytucjach. Włączenie wychowania fizycznego do programu nauczania szkół francuskich stało się nieustannym dążeniem i pasją Coubertina.

Ukończył studia prawnicze i i kierunek public affairs (tematyka wizerunkowa podmiotów np. firm) w paryskim Instytucie Studiów Politycznych. To właśnie podczas studiów wpadł na pomysł wskrzeszenia Igrzysk Olimpijskich. W 1911 roku Pierre de Coubertin założył we Francji organizację skautową o podłożu religijnym, znaną jako Éclaireurs Français, tworząc później Éclaireurs et Éclaireurs de France.

Pierre de Coubertin

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km2102
Kraj
Francja
Rok wydania
2013
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 020 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2013-06-03
Data ostatniej emisji
2013-06-03
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.