• -12%
Awers monety 2 euro 2021 W podziękowaniu dla pracowników ochrony zdrowia
Rewers monety 2 euro 2021 W podziękowaniu dla pracowników ochrony zdrowia

2 euro 2021 W podziękowaniu dla pracowników ochrony zdrowia

Pandemia COVID-19 dotknęła cały świat, również Włochy. Odbywała się tam dramatyczna walka pracowników ochrony zdrowia o życie pacjentów. W podziękowaniu dla ich poświęcenia Włochy wyemitowały okolicznościowe monety euro na ich cześć. Na awersie projektu Claudii Momoni widać 2 pracowników medycznych w maseczkach i napis po włosku "dziękuję".

Jakość
  • Mennicza (UNC)
IT2_2021#400
Dostępny
19,80 zł 22,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 18,75 zł

Wyświetl historię cen produktu

W podziękowaniu dla pracowników ochrony zdrowia

Zawody medyczne w podstawowej mierze skupiają się na zdrowiu lub opiece zdrowotnej. Medycyna to dział nauki służący do diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom. Obejmuje również różnorodne praktyki opieki zdrowotnej opracowane w celu utrzymania i przywrócenia zdrowia poprzez zapobieganie chorobom i ich leczenie. To pracownicy ochrony zdrowia stoją na pierwszej linii walki z pandemią, ryzykując własnym zdrowiem i życiem.

Od 2019 roku świat stanął w obliczu walki z pandemią wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19 - zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej. Nowy wirus został po raz pierwszy zidentyfikowany w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku. Szybko rozprzestrzenił się na inne części Chin i całego świata. Na dzień 1 listopada 2021 roku potwierdzono ponad 246 000 000 przypadków i 5 000 000 zgonów, co czyni ją jedną z najbardziej śmiertelnych pandemii w historii. 

Zarażeni mogą przechodzić chorobę zarówno bezobjawowo, jak i w stanie krytycznym. Ciężka choroba jest bardziej prawdopodobna u pacjentów w podeszłym wieku i z chorobami współistniejącymi, chociaż nie ma reguły. Wirus przenosi się drogą kropelkową, stąd zalecane jest noszenie masek i zachowanie dystansu, aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie. Kilka szczepionek zostało zatwierdzonych i dystrybuowanych w różnych krajach, które rozpoczęły kampanie masowych szczepień od grudnia 2020 roku.

Powstało kilka różnych szczepionek na koronawirusa

Szczegóły produktu

Kraj
Włochy
Rok wydania
2021
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Instytut Poligraficzny i Mennica Państwowa, Rzym, Włochy
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
3 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2021-06-22
Data ostatniej emisji
2021-06-22
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.