• -15%
Rewers monety 2 euro 2018 70lecie włoskiej konstytucji
Awers monety 2 euro 2018 70lecie włoskiej konstytucji

2 euro 2018 70-lecie włoskiej konstytucji

Włoska konstytucja została uchwalona 22 grudnia 1947 roku. Jest najważniejszym dokumentem tego kraju. Na monecie poświęconej 70-leciu jego istnienia uwieczniono Enrico De Nicolę podpisującego akt, po jego prawej stronie szefa rządu Alcide De Gasperi, a po lewej Umberto Terracini. Ponadto napis "konstytucja" po włosku i lata "1948-2018".

Jakość
  • Mennicza (UNC)
IT2_2018km414
Ostatnie sztuki w magazynie
17,85 zł 21,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

70-lecie włoskiej konstytucji

Konstytucja Włoch (Costituzione della Repubblica Italiana) została uchwalona w dniu 22 grudnia 1947 roku, przy 453 głosach za i 62 przeciw. Została ogłoszona w niezwykłym wydaniu Gazzetta Ufficiale w dniu 27 grudnia 1947 roku. Pierwotnie składała się ze 139 artykułów (z których pięć zostało później uchylonych) i podzielonych na trzy główne części: Principi Fondamentali (zapisy wstępne), Fundamental Principles (zasady podstawowe: Diritti e Doveri dei Cittadini  - Prawa i Obowiązki Obywateli, Ordinamento della Repubblica - Organizacja Republiki), a następnie Disposizioni transitorie e finali (zapisy końcowe).

Podstawowe zasady określają fundamenty, na których opiera się Republika, począwszy od jej demokratycznego charakteru, w którym suwerenność należy do ludu i jest przez naród sprawowana w formach i w granicach Konstytucji. Uznają godność osoby, zarówno jako jednostki, jak i grup społecznych, wyrażając pojęcia solidarności i równości bez względu na płeć, rasę, język, religię, poglądy polityczne, warunki życiowe i społeczne. Duży nacisk kładzie się również na to, że praca jest uważana za fundament Republiki i środek do osiągnięcia indywidualnego i społecznego rozwoju. Każdy obywatel ma obowiązek przyczyniać się do rozwoju społeczeństwa, na ile może, a rząd musi zapewnić wolność i równość każdego obywatela.

Tymczasowy prezydent Enrico De Nicola podpisuje Konstytucję

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km414
Kraj
Włochy
Rok wydania
2018
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Instytut Poligraficzny i Mennica Państwowa, Rzym, Włochy
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
4 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2018-08-13
Data ostatniej emisji
2018-08-13
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.