• -12%
Rewers monety 2 euro 2004 5 dekada Światowego Programu Żywnościowego
Awers monety 2 euro 2004 5 dekada Światowego Programu Żywnościowego

2 euro 2004 5 dekada Światowego Programu Żywnościowego

Światowy Program Żywnościowy jest jednostką Organizacji Narodów Zjednoczonych odpowiedzialną za jak największe minimalizowanie głodu, zwłaszcza w krajach trzeciego świata i tych objętych wojną. Otrzymała nawet Pokojową Nagrodę Nobla w 2020 roku. Na awersie Uliana Pernazza umieściła 3 najważniejsze zboża świata, ryż, pszenicę i kukurydzę, a w środku kulę ziemską. Z lewej znak mennicy "R", z prawej "RI" (Republika Włoch), inicjały projektantki, na dole rok 2004. W globie wpleciony napis "WORLD FOOD PROGRAMME" ("ŚWIATOWY PROGRAM ŻYWNOŚCIOWY").

Jakość
  • Mennicza (UNC)
IT2_2004km237
Dostępny
19,36 zł 22,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 18,70 zł

Wyświetl historię cen produktu

5 dekada Światowego Programu Żywnościowego

Światowy Program Żywnościowy (World Food Programme) jest odgałęzieniem Organizacji Narodów Zjednoczonych odpowiedzialnym za humanitarną pomoc żywnościową na świecie. Jest największą tego typu organizacją na świecie.  Została założona w 1961 roku, ma siedzibę w Rzymie i posiada biura w 80 krajach świata. W 2019 roku pomogła 97 000 000 ludzi w 88 krajach. W dwóch trzecich działalność prowadzono w strefach konfliktów.

Oprócz pomocy żywnościowej Program oferuje również pomoc rozwojową, taką jak wsparcie w budowaniu gotowości i reagowania w sytuacjach kryzysowych. Nauczanie zarządzaniem łańcuchami dostaw i ich logistyką, promowanie programów bezpieczeństwa socjalnego oraz wzmacnianie odporności na zmiany klimatu. Agencja zapewnia również bezpośrednią pomoc finansową, zaopatrzenie medyczne oraz obsługuje transport dla pracowników organizacji humanitarnych.

Flaga ONZ

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km237
Kraj
Włochy
Rok wydania
2004
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Instytut Poligraficzny i Mennica Państwowa, Rzym, Włochy
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
16 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2004-12-15
Data ostatniej emisji
2004-12-15
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.