Awers monety 2 euro 2016 Liwonia
Rewers monety 2 euro 2016 Liwonia

2 euro 2016 Liwonia

Historycznie uznaje się podział Łotwy na 4 regiony: Kurlandię, Semigalię, Łatgalię i Liwonię. Kraj ten poświęcił każdemu z terenów okolicznościową monetę euro. W tym przypadku jest to Liwonia i na awersie jej poświęconym umieszczono jej herb z gryfem. U góry nazwa emitenta "LATVIJA"  ("ŁOTWA"), na dole nazwa regionu "VIDZEME" ("LIWONIA"). Z prawej rok emisji 2016.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
LV2_2016km176
Ostatnie sztuki w magazynie
21,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Liwonia

Liwonia to jeden z 4 regionów Łotwy. Jej nazwa w języku ojczystym „Vidzeme”, oznacza śródziemie i wzięła się od tego, że tereny Liwonii leżą w środkowo-północnej części kraju, na prawym brzegu Dźwiny i w dużej mierze na północ od stolicy, którą jest Ryga. W starożytności zamieszkiwali ją Łatgalowie i Liwowie. Obecnie populacja liczy prawie 200 000 osób, a region ma powierzchnię 25 683 kilometrów kwadratowych. 

Jej największym miastem i przy okazji kraju jest stolica Ryga. Mieszka tam ponad 600 000 osób i stanowi to 1/3 populacji kraju. Została założona w 1201 roku i należała do miast Ligi Hanzeatyckiej. Centrum miejscowości jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest jednym z najważniejszych miast państw bałtyckich. Wyróżnia się również architekturą, ponieważ znajduje się tam największa ilość zachowanych budynków w stylu secesyjnym na całym świecie. Większość z nich pochodzi z lat 1904-1914.

Herb Liwonii

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km176
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Łotwa
Rok wydania
2016
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Litewska, Wilno, Litwa
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 010 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2016-11-15
Data ostatniej emisji
2016-11-15
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.