• -12%
Awers monety 2 euro 2015 15 rocznica wstąpienia na tron Wielkiego Księcia Henryka
Rewers monety 2 euro 2015 15 rocznica wstąpienia na tron Wielkiego Księcia Henryka

2 euro 2015 15 rocznica wstąpienia na tron Wielkiego Księcia Henryka

Na monecie poświęconej 15-leciu panowania Henryka Wielkiego Księcia Luksemburga ukazano jego wizerunek wraz z żoną Wielką Księżną Marią Teresą. Para jest na tronie od od 7 października 2000 roku odkąd abdykował ojciec Wielkiego Księcia Jan. W prawej górnej części awersu: 2000, LUXEMBOURG (LUKSEMBURG), 2015. Na dole tematyczny napis.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
Hologram
LU2_2015km136
Dostępny
18,48 zł 21,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

15 rocznica wstąpienia na tron Wielkiego Księcia Henryka

Henryk Wielki Książe Luksemburga (Henri Albért Gabriel Félix Marie Guillaume) przyszedł na świat 6 kwietnia 1955 roku. Na luksemburski tron wstąpił w wieku 45 lat, gdy abdykował jego ojciec Jan. U jego boku panuje Wielka Księżna Maria Teresa, dla której skłonny był poświęcić tytuły i prawa do tronu. Jako, że Kolumbijka nie pochodzi ze szlachetnego rodu, rodzina Henryka nie chciała zgodzić się na ślub. Odpuścili dopiero po jego groźbach, że zrobi to i tak, zrzekając się przywilejów. Para ma 5 dzieci: Wilhelma, Feliksa, Ludwika, Aleksandrę i Sebastiana. Pierwszy w linii sukcesji jest pierworodny syn.

Wielki Książe ma wykształcenie wojskowe oraz ukończył politologię w Genewie (gdzie zresztą poznał przyszłą małżonkę). Posiada wiele honorowych doktoratów z przeróżnych uczelni świata. Władzę w Luksemburgu przejął po zrzeczeniu się jej przez jego ojca Jana. Stało się to 7 października 2000 roku. Jego pierwszą oficjalną wizytą dyplomatyczną była podróż do Hiszpanii. Od 1998 roku należy do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz obejmuje wiele patronatów nad organizacjami sportowymi. Działa na rzeczy ochrony Galapagos oraz przy Światowej Organizacji Zdrowia, przy komórce której celem jest zapobieganie krzywdzeniu dzieci.

Flaga Luksemburga

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km136
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Luksemburg
Rok wydania
2015
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Królewska, Utrecht, Holandia
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
509 500
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2015-06-09
Data ostatniej emisji
2015-06-09
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.