• -12%
Rewers monety 2 euro 2007 Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich
Awers monety 2 euro 2007 Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich

2 euro 2007 Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich

Pałac Wielkich Książąt w Luksemburgu jest ich oficjalną siedzibą i obok Zamku Berg najważniejszą budowlą dla luksemburskiej rodziny królewskiej. Na monecie poświęconej rezydencji przedstawiono ją jako tło dla panującego w dniu wybicia Wielkiego Księcia Henryka. W lewej części rok emisji 2007, w dolnej nazwa państwa „LËTZEBUERG” ("LUKSEMBURG").

Jakość
  • Mennicza (UNC)
LU2_2007km95
Ostatnie sztuki w magazynie
19,80 zł 22,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 18,75 zł

Wyświetl historię cen produktu

Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich

Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich jest oficjalną siedzibą luksemburskiej monarchii. To stamtąd Wielka Księżna lub Wielki Książę głównie wykonuje swoje obowiązki. Został wybudowany w latach 1572–1573. Początkowo pełnił rolę ratusza. Mocno ucierpiał podczas oblężenia miasta w 1684 roku i przez wiele lat nie udało się zebrać funduszy na jego odrestaurowanie. Stało się to dopiero w 1728 roku, a 13 lat później dobudowano nową część nazwaną „La Balance”. Od 1795 roku był jednostką administracyjną departamentu Forêts, a od 1817 roku placówką rządu i gubernatora – reprezentanta książąt holenderskich.

Dość mocno ucierpiał podczas II wojny światowej. Wiele znajdujących się w posiadłości mebli, kolekcji dzieł sztuki i klejnotów zostało bezpowrotnie zniszczonych lub rozkradzionych. W pewnym momencie naziści z wielkiej sali pałacu, mieli zrobione tawernę i salę koncertową. W 1945 roku do budynku powróciła księżna Szarlotta, która zarządziła jego remont. Od tego czasu ulepszano go i dbano o niego regularnie. Obecnie znajdują się tam biura monarchów oraz odbywa wiele oficjalnych uroczystości. Jest miejscem, w którym przebywają goście Księżnej lub Księcia. Przed wejściem straż pełni wojsko luksemburskie.

Wojskowy pełniący służbę przed Pałacem Wielkich Książąt Luksemburskich

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km95
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Luksemburg
Rok wydania
2007
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 117 500
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2007-02-02
Data ostatniej emisji
2007-02-02
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.