Awers monety 2 zł 2010 Historia polskiej muzyki rozrywkowej – Krzysztof Komeda
Rewers monety 2 zł 2010 Historia polskiej muzyki rozrywkowej – Krzysztof Komeda

2 zł 2010 - Historia polskiej muzyki rozrywkowej – Krzysztof Komeda

Motywem rewersu jest półprofil kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy. Pod nim jego pseudonim, a w otoku nazwa serii "HISTORIA POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ". Na awersie centralnie godło RP rozdzielające na pół rok 2010. Nad nim pełna nazwa państwa RZECZPOSPOLITA POLSKA. Na dole nominał "zł 2 zł".

Jakość
  • Mennicza (UNC)
PL1_2010y727
Dostępny
7,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Historia polskiej muzyki rozrywkowej – Krzysztof Komeda

Krzysztof Komeda, jako Trzciński urodził się 27 kwietnia 1931 roku w Poznaniu. Był polskim muzykiem jazzowym. Jako pierwszy wykonywał jazz nowoczesny w naszym kraju. Ponadto komponował muzykę filmową – pierwszym filmem, który uatrakcyjnił muzycznie był „Dwaj ludzie z szafą” autorstwa Romana Polańskiego. Co ciekawe ostatnim, do którego stworzył ścieżkę dźwiękową był film tego samego reżysera pod tytułem „Dziecko Rosemary". Posiadał zupełnie odmienne wykształcenie od wykonywanego zawodu – ukończył wydział lekarski ze specjalizacją z laryngologii.

Już mając kilka lat zaczął uczęszczać na lekcje fortepianu. Mając 8 lat dostał się do szkoły muzycznej (konserwatorium poznańskie), jednak przez wybuch wojny w tym czasie zmuszony był pobierać naukę prywatnie. Po wojnie uczęszczał do szkoły muzycznej. Na prośbę matki ukończył z przerwą studia medyczne. Podjął nawet pracę w klinice, jednak zrezygnował z niej na rzecz muzyki. W Los Angeles w 1969 roku miał wypadek – kolega przypadkiem zepchnął go ze skarpy. W wyniku urazu głowy utworzył się krwiak. Żonie udało się przetransportować Komedę do Polski, gdzie zmarł 23 kwietnia 1969 roku w Warszawie.

Gra na pianinie

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y727
Kraj
Polska
Rok wydania
2010
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
1 400 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2010-12-01
Data ostatniej emisji
2010-12-01
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.