• -15%
Awers monety 2 zł 2011 Miasta w Polsce – Łódź
Rewers monety 2 zł 2011 Miasta w Polsce – Łódź

2 zł 2011 - Miasta w Polsce – Łódź

Na rewersie monety poświęconej Łodzi widnieje jej nazwa, a pod nią Pałac Izraela Kalmanowicza Poznańskiego z tego miasta. Na awersie nominał "zł 2 zł". Wyżej orzeł biały, który pod łapą znak mennicy MW i dzieli na dwie części rok 2011. W górnej części nazwa państwa RZECZPOSPOLITA POLSKA. 

Jakość
  • Mennicza (UNC)
PL1_2011y804
Dostępny
5,53 zł 6,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 5,72 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Miasta w Polsce – Łódź

Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce i byłym ośrodkiem przemysłowym. Jej populacja na rok 2020, wyniosła 672 185 osób. Położona w centralnej części kraju, w województwie łódzkim, którego jest stolicą. Łódź powstała z małej osady, o której wzmianki pojawiły się po raz pierwszy w dokumentach z XIV wieku. Prawa miejskie otrzymało w 1423 roku i zostały nadane przez przez króla Polski Władysława II Jagiełłę.

Podczas drugiej rewolucji przemysłowej na przełomie XIX i XX wieku, w Łodzi nastąpił szybki rozwój przemysłu tekstylnego i zwiększenie ludności dzięki napływowi imigrantów, zwłaszcza Niemców i Żydów. Rozwój przemysłu i gwałtowny wzrost demograficzny sprawiły, że Łódź stała się jednym z największych miast w Polsce. Obecnie może poszczycić się minimum świetną Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera, do której o przyjęcie, ubiegają się ludzie z całej Polski. Najsłynniejszą ulicą jest Piotrkowska, przy której w dużej mierze toczy się życie towarzyskie i turystyczne miasta. Od dłuższego czasu Łódź jest rewitalizowana. Z jednej strony podejmuje się próby, aby nie utraciła swojego charakteru, z drugiej konieczne jest jej odświeżenie. Dzięki tym zabiegom pięknieje z roku na rok.

Ulica Piotrkowska w Łodzi

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y804
Kraj
Polska
Rok wydania
2011
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011-10-17
Data ostatniej emisji
2011-10-17
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.