• -15%
Awers monety 2 zł 2011 Miasta w Polsce – Gdynia
Rewers monety 2 zł 2011 Miasta w Polsce – Gdynia

2 zł 2011 - Miasta w Polsce – Gdynia

Na rewersie przedstawiono fragment gdyńskiego portu i miasta wraz z jego nazwą GDYNIA na wodzie. Na awersie centralnie orzeł biały. Pod łapą ma stylizowany znak mennicy warszawskiej MW. Ptak dzieli rok emisji monety 2011 na 2 części. Pod nim oznaczenie nominału "zł 2 zł". Nad nim pełna nazwa emitenta RZECZPOSPOLITA POLSKA.

PL1_2011y783
Obecnie brak na stanie
8,08 zł 9,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 8,36 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Miasta w Polsce – Gdynia

Gdynia jest młodym miastem portowym, położonym na północy Polski. Ma około 244 000 mieszkańców. Prawa miejskie otrzymała zaledwie w 1926 roku. Jest 12 co do wielkości miastem w Polsce i drugim co do wielkości w województwie pomorskim, zaraz po Gdańsku, z którym sąsiaduje. Wraz z nim i Sopotem tworzą aglomerację zwaną Trójmiastem. Ma około 244 000 mieszkańców. Znana jest z odbywającego się tam festiwalu filmowego, dzięki czemu w 2021 roku miasto weszło do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Z oferty kulturalnej Gdynia może poszczycić się bardzo dobrym Teatrem Muzycznym imienia Danuty Baduszkowej oraz festiwalem Open’er i wieloma innymi atrakcjami.

Poprzez szybki rozwój od osady rybackiej, po miasto portowe, Gdynia szczyci się modernistyczną zabudową. Zwiedzając ją, warto zwrócić uwagę na Dom Żeglarza Polskiego z 1937 roku, willę Gryf, Dom Kuracyjny w Orłowie czy jeden z najstarszych zabytków, zajazd zbudowany w 1840 roku przez Johana Adlera. Nie można zapomnieć również o Skwerze Kościuszki, a następnie przejść kawałek dalej na pirs, aby zobaczyć Okręt Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. 

Gdynia port

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y783
Kraj
Polska
Rok wydania
2011
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011-07-22
Data ostatniej emisji
2011-07-22
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.