• -15%
Awers monety 2 euro 2015 30lecie istnienia flagi europejskiej Belgia
Rewers monety 2 euro 2015 30lecie istnienia flagi europejskiej Belgia

2 euro 2015 30-lecie istnienia flagi europejskiej (Belgia)

Flaga Europy jest symbolem używanym przez jej Radę i Unię Europejską. Wykorzystują ją również organizacje i drużyny działające wspólnie, ale z różnych krajów tego kontynentu. W 2015 roku obchodzono 30-lecie powstania tej flagi. Z tej okazji uwieczniono ją na belgijskiej monecie 2 euro. Z prawej u góry półkolisty napis oznaczający emitenta w 3 językach oraz lata 1985-2015.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
BE2_2015km364
Ostatnie sztuki w magazynie
21,68 zł 25,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 22,44 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

30-lecie istnienia flagi Europy

Flaga Europy (również flaga europejska) jest oficjalnym symbolem wykorzystywanym przez Radę Europy, a także Unię Europejską i jej państwa. Składa się z okręgu dwunastu pięcioramiennych złotych gwiazd na niebieskim polu.

Projekt powstał w 1955 roku i został oficjalnie przyjęty w tym samym roku przez Radę Europy jako symbol całej Europy. Wezwała ona również do jej przyjęcia inne organizacje europejskie, a w 1985 roku flaga została przyjęta przez Wspólnotę Europejską. Używają jej również zjednoczone europejskie drużyny sportowe pod nazwą Team Europe (Drużyna Europy).

W 1987 roku i po zaakceptowaniu flagi Arsène Heitz, jeden z projektantów, którzy przedłożyli propozycje projektu flagi, zasugerował że powstała ona na bazie inspiracji religijnych. Twierdził, że krąg gwiazd opiera się na ikonograficznej tradycji ukazywania Najświętszej Maryi Panny jako Niewiasty Apokalipsy, noszącej „koronę z dwunastu gwiazd”. Heitz nawiązał również do daty przyjęcia flagi, 8 grudnia 1955 roku, która zbiega się z katolickim świętem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Paul MG Lévy, ówczesny dyrektor ds. informacji w Radzie Europy odpowiedzialny za zaprojektowanie flagi, w oświadczeniu z 1989 roku utrzymywał, że nie był świadomy żadnych konotacji religijnych.

Statua Marii Panny w katedrze w Strasburgu w koronie z 12 gwiazd

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km364
Kraj
Belgia
Rok wydania
2015
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Brukselska, Hôtel des Monnaies, Bruksela, Belgia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
70 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2015-11-18
Data ostatniej emisji
2015-11-18
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.