Holdery to małe kartoniki (papierowe bądź foliowe) z przezroczystym okienkiem, dzięki któremu w każdej chwili mamy podgląd swojego eksponatu. Zaletami są niski koszt, duża dostępność i praktyczność. Wadą to, że należy dowiedzieć się czy materiały, których użyto do klejenia holdera nie zareagują z którymkolwiek z tych, z których moneta jest zrobiona. Należy również pamiętać aby kartonik szczelnie zamknąć, a folia dobrze przylegała do metalu, by powietrze nie dostawało się do środka. Holdery mogą być jednokrotnego lub wielorazowego użytku.
Albumy i klasery mają postać podobną do książki. Jednak zamiast stron zapisanych tylko tekstem czy z ilustracjami znajdują się na nich kieszonki, do których można włożyć monety. Innym wariantem jest to, że zamiast kieszonek foliowych są wżłobienia na monety. Plusem jest cena przedmiotu, dostępność, łatwość przechowywania i estetyka. Minusem zwiększone narażenie na niszczenie numizmatów.
Palety to tacki z przegródkami, w których umieszcza się monety. Wersje bardziej luksusowe są z wyciętymi w gąbce otworami czy wyprofilowanymi miejscami na monety w miękkim materiale (np. filcu. Palety można układać jedne na drugich lub umieszczać w specjalnie dostosowanych kuferkach. Wszystko zależy od wybranego rodzaju i producenta.
Kapsle to plastikowe nakładki w kształcie monet. Są przezroczyste co zapewnia możliwość ich stałego podglądu. Raz włożona moneta jeśli nie jest wyjmowana, ma bardzo dobre zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. Problem pojawia się gdy trzeba ją wyjąć (np. do gradingu). Należy robić to bardzo ostrożnie, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Brakuje również miejsca, aby zawartość opisać. Jeśli moneta nie pasuje średnicą do kapsla można dokupić lub wyciąć dodatkowe obręcze np. z gąbki.
Slaby to zazwyczaj prostokątne, plastikowe opakowania, w których można szczelnie zamknąć monety. Przypominają wspomniane wcześniej kapsle. Firmy które zwykle zajmują się zamykaniem monet w slabach oceniają ich stan i na podstawie tego tworzą opis, który umieszczają na pojemniku. Taki sposób jest jednak dość drogi w porównaniu do pozostałych rozwiązań i raczej stosowany przy monetach bardziej wartościowych. Slaby to świetny pomysł, jeśli mamy pewność, że nie będziemy chcieli wyciągać przedmiotu ze środka. Niestety, przy tej czynności zawsze pojawia się ryzyko uszkodzenia monety.