• -12%
Awers monety 2 Hrywny 2015 Iwan KarpenkoKary
Rewers monety 2 Hrywny 2015 Iwan KarpenkoKary

2 Hrywny 2015 Iwan Karpenko-Kary

Awers: powyżej herb Ukrainy oraz legenda: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (Narodowy Bank Ukrainy); w centrum, na scenie zwieńczonej teatralnymi symbolami, rozgrywa się gra w akcji; Kartusz z napisami „Mistrz” i „Sto tysięcy” i symbolizujący talent dramaturga wisi na obszarze reflektorów. Poniżej  nominał - 2 ГРИВНІ (2 hrywny); po prawej - legenda 2015 (rok emisji monety); po lewej – znak Mennicy Narodowego Banku Ukrainy

Rewers: jest kompozycja, która symbolizuje talent reżyserski i aktorski Karpenko-Karyi. Kompozycja przedstawia Karpenko-Karyi jako lalkarza występującego z lalkami, które reprezentują bohaterów jego sztuk; z prawej strony wizerunek gospodarstwa rodzinnego dramatopisarza; powyżej półokrągła legenda: ІВАН КАРПЕНКО-КАРИЙ (Iwan Karpenko-Karyi) i jego lata życia 1845 - 1907 (po lewej).

Jakość
  • Mennicza (UNC)
UA3_2015km769
8,80 zł 10,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 10,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Poświęcony 170. rocznicy urodzin jednego z założycieli ukraińskiego teatru zawodowego, dramaturga, aktora, reżysera, postaci publicznej i kulturalnej Iwana Karpowicza Karpenko-Kary (Tobilewicza), który przedstawił mistrzom sceny i publiczności prawdziwe dramaty perły. Stworzone przez niego sztuki reprezentują całą epokę w dramacie ukraińskim.

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km769
Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2015
Nominał
2 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Rant
Ząbkowany
Stop
Nowe srebro
Szczegóły stopu
~ 60% miedzi, 20% nikiel, 20% cynk
Nakład
30 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
31 mm
Waga
12,8 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2015
Data ostatniej emisji
2015
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Hrywna

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.