1 Dolar 2009 12  Prezydent USA...
1 Dolar 2009 12  Prezydent USA...

1 Dolar 2009 12 Prezydent USA -Zachary Taylor (1849-1850)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie Zachary Taylor. U góry na otoku jego imię i nazwisko ZACHARY TAYLOR zaś na dole oznaczenie go jako 12 prezydenta i lata kadencji „12 th PRESIDENT1849-1850”.

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

Jakość
  • Mennicza (UNC)
US6_2009km453
19,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km453
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2009
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
82 054 055
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2009
Data ostatniej emisji
2009
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Zachary Taylor, dwunasty prezydent USA, urodził się w 1784 roku w Wirginii. Jego rodzina przeniosła się wkrótce po jego urodzeniu na plantację pod Louisville w stanie Kentucky, gdzie spędził dzieciństwo. Jego długa kariera w armii rozpoczęła się w wieku 23 lat i przez następne 30 lat służył w wielu odległych placówkach, które rozciągały się od Luizjany do północnego Wisconsin. Poprowadził swoje siły do ​​decydujących zwycięstw w wojnie amerykańsko-meksykańskiej, dzięki czemu zyskał przydomek „Stary surowy i gotowy”.

Jego reputacja jako bohatera narodowego uczyniła go atrakcyjnym kandydatem na prezydenta i wygrał wybory powszechne w wyścigu trzech kandydatów. Chociaż miał niewielkie wcześniejsze doświadczenie polityczne, Taylor okazał się niezależny, ku przerażeniu swojej partii politycznej, wigów. Ponieważ debata o niewolnictwie na terytoriach zachodnich groziła rozerwaniem kraju, był zdeterminowany, aby Unię zachować za wszelką cenę. Ostrzegł przywódców z południa, że ​​w razie potrzeby sam dowodzi Armią, aby egzekwować prawo.

Taylor zachorował po tym, jak w upalny dzień 4 lipca 1850 roku uczestniczył w długiej ceremonii pod pomnikiem Waszyngtona. Zmarł pięć dni później, po służbie zaledwie 16 miesięcy. Był drugim prezydentem, który zmarł w urzędzie.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.